ECO-pilot senzory – jednotky Dawn

Inteligentní senzory ECO-pilot detekují aktivitu osob v místnosti a intenzitu slunečního osvitu. Následně funkce automaticky upraví nastavenou teplotu a výkon jednotky tak, aby vždy udržovala odpovídající kvalitu vnitřního prostředí – a to i v závislosti na aktuálním dění nebo denní době. Výsledkem této inovativní technologie je vyšší energetická účinnost a snížení nákladů na provoz klimatizace. Senzory rozpoznají i počet osob a na jeho základě také upraví provoz, např. Při chlazení kdy vstoupí další osoba do místnosti - jednotky zvýší výkon jelikož osoba je tepelnou zátěží


Chytrá detekce osob

Senzor pohybu osob rozděluje místnost do 6 sekcí. Detekce počtu osob v interiéru, jejich pozice a také pohyb umožňuje inteligentní řízení jednotky, nastavení teploty nebo průtoku vzduchu. Při nastavení klimatizací Haier si sami můžete vybrat, zda má upravený proud vzduchu vystupující z jednotky směřovat na vás, nebo vždy směřován mimo místo vašeho pobytu v místnosti. A to i tehdy, když se po místnosti pohybujete.


Senzor osvitu

Světelný senzor sleduje intenzitu osvětlení. Na základě jejího vyhodnocení může automaticky přejít do funkce „Sleep“, ve které dochází k úspoře energie a snížení hlučnosti. Vše opět probíhá za současného zohlednění počtu osob v místnosti.

ECO-senzory – jednotky Flexis

ECO senzory mají maximální detekční úhel 120° do vzdálenosti až 8 metrů. Pomocí 2 integrovaných modulů si tato technologie rozdělí místnost do dvou sledovaných prostorů. Na základě aktuálních podmínek a v reálném čase se pak jednotka postará o příjemné klima v interiéru.

Směrování a vyhýbání proudu vzduchu

Někteří lidé nemají rádi, když jim klimatizace „fouká za krk“, což už se díky této technologii nestane. ECO senzory zjišťují polohu osob v místnosti a detekují jejich činnost. Program „Směrování / vyhýbání“ pak v závislosti na nastavení zajišťuje, aby proud upraveného vzduchu na dané osoby směřoval, nebo se jim naopak vyhýbal.

Úspora energie na základě snímání osob

Eko (ECO) senzor okamžitě rozpozná přítomnost (nebo nepřítomnost) osob, díky čemuž může klimatizace nadále maximálně spořit elektrickou energii. Pokud se v místnosti nikdo nevyskytuje déle než 20 minut, jednotka se automaticky přepne do úsporného režimu.

Zpět