Koncept samočistící funkce výměníku

Během provozu klimatizační jednotky se na výměníku vnitřní jednotky akumuluje prach. Znečištěný výměník se stává vhodným prostředím pro růst bakterií a virů (vlhké prostředí), což ovlivňuje kvalitu vzduchu vystupujícího z jednotky Pokud nedochází k jejímu pravidelnému čištění, může provoz takto znečištěnou klimatizací negativně ovlivňovat lidské zdraví.

Technologie Self Clean využívá námrazy na výměníku s pomocí vlhkosti ve vzduchu a odstraňuje prach a nečistoty při odtávání. Funkce je dostupná pouze u vybraných modelů klimatizací Haier a vždy jen v kombinaci single split, tedy nástěnné klimatizace 1+1.

Samočistící funkce pracuje na 3 základních principech:

1. Technologie studené expanze

Technologie využívá nejvhodnější povrchové teploty výměníku a množství vzduchu proudícího přes něj. V porovnání s běžnými modely tak dojde k o 30 % vyššímu zamrznutí vzdušné vlhkosti na jeho povrchu. Námraza je vytvořena silnou studenou expanzí, která… Námraza vytváří silnou studenou expanzi, která snadno odstraňuje nečistoty.


2. Hydrofilní povrch výměníku

Speciální povrch výměníku výrazně usnadňuje stékání vody po jeho povrchu, zvyšuje rychlost proudění vody o 20 %, což usnadňuje odstraňování nečistot.


3. Nano iontová-stříbrná povrchová vrstva

Povrch výměníku obsahuje ionty stříbra, které efektivně zabíjejí 99,9 % bakterií a omezují jejich růst.


Jaké výhody samočistící funkce přináší?

Funkce samočištění má 3 základní výhody, které využijete při používání klimatizace doma i v kanceláři:

1. Inovativní technologie efektivně zabíjí bakterie a viry  a udržuje výměník jednotky čistý. Tím se zajistí čistý a zdravý vzduch vystupující z klimatizační jednotky.


2. Nečistoty na výměníku jednotky snižují její výkon o 15-30 %. Díky této technologii je zajištěn neustále plný výkon jednotky.3. Je velmi složité a nákladné zajistit obdobné vyčištění výměníků. Díky samočistící funkci je možné snížit i provozní náklady klimatizační jednotky.


Vše skladem High-tech produkt
za příznivou cenu

Zpět